Pompa hydrauliczna – działanie i budowa

Pompa hydrauliczna to urządzenie, które służy do przesyłania cieczy w układzie hydraulicznym. Pompa hydrauliczna Rexroth poczytaj na hydro-rexroth.plPompa hydrauliczna Rexroth – info to jeden z najpopularniejszych producentów pomp hydraulicznych.

Pompa hydrauliczna składa się z dwóch elementów: korpusu oraz tłoka.

Tłok wykonany jest ze stali, a korpus z żeliwa.

Działanie pompy hydraulicznej polega na wykorzystaniu siły tłoka do przepychania cieczy.

Pompa hydrauliczna – sposób działania i budowa

Pompa hydrauliczna jest urządzeniem, które przetwarza energię mechaniczną w energię cieplną lub hydrauliczną. Pompy hydrauliczne służą do przesyłania cieczy lub gazu pod dużym ciśnieniem. Pompy hydrauliczne działają na zasadzie wymuszonego obiegu cieczy w układzie zamkniętym.

Pompa hydrauliczna składa się z dwóch głównych części: korpusu oraz tłoka. Korpus pompy pełni rolę zbiornika, w którym znajduje się ciecz. Tłok natomiast jest ruchomym elementem pompy, który przepycha ciecz do korpusu.

Pompa hydrauliczna – jak działa i jak jest zbudowana?

Pompa hydrauliczna jest rodzajem pompy, która wykorzystuje ciśnienie oleju do przenoszenia energii. Pompa hydrauliczna składa się z trzech głównych części: korpusu, tłoka i krzywki. Korpus pompy hydraulicznej jest środkiem, w którym znajduje się tłok. Tłok jest ruchomym elementem pompy, który przesuwa się wzdłuż korpusu, tworząc ciśnienie oleju. Krzywka jest elementem, który łączy tłok z korpusem i przenosi siłę tłoka na korpus. Pompa hydrauliczna działa poprzez wykorzystanie ciśnienia oleju do przenoszenia energii. Olej jest wprowadzany do pompy pod ciśnieniem i tłoczony przez nią do krzywki. Krzywka przekazuje siłę tłoka na korpus i ciśnienie oleju jest wykorzystywane do przenoszenia energii.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*